Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaký jsem?

ObrazekNa tuto otázku Vám milerád odpovím. Jsem velký, chlupatý, tříbarevný, věrný, mazlivý, přítulný, pozorný, poslušný, kamarádský, společenský, paničky...adjektiv by se dala vymyslet spousta, ale mým cílem není popsat se jen vlastnostmi.

Jsem typickým představitelem svého plemene. Jsem obr s dobrým srdcem, který ohlídá svou rodinu. Budím respekt svým vzhledem a když ještě štěknu svým hlubokým hlasem, ten, kdo mě nezná, se poleká  a radši k nám na návštěvu nepřijde. Ti, co mě znají, otevřou vrata a já "začnu spouštět hrůzu", aby rodina věděla, že je někdo na dvorku. "Vetřelec" mě osloví jménem, pohladí mě a já ho přátelsky doprovodím k pánečkům.

Jsem velmi přátelský k domácím zvířatům. Kočku Goldie klidně nechám jíst ze své misky a občas se ke mně přitulí a zahříváme se na vzájem :o) Slepice nehoním, jen je bedlivě pozoruji. Občas mě panička vezme ke skorosousedovi, který má ovce. Probudí se ve mně pudy dávné minulosti a začnu je shánět do stáda. Dále mám spoustu psích kamarádů, jak feneček, tak i pejsků, všech velikostí.

Co miluji je pořádná zima s velkými závějemi. Nejraději se ve sněhu válím a dělám si v něm tunely nebo s paničkou stavím sněhuláky a občas jí táhnu na sáňkách. Velmi rád jsem ve společnosti a k smrti rád jezdím autem. Jízda autobusem mi nevadí, ale nerad nosím náhubek, který je pro jízdu nezbytný. V restauraci jsem velmi klidný, lehnu si pod stůl a čekám, jestli mi panička něco "pošle" pod stůl.

Také si rád hraji s paničkou nebo s jinými psy, dovádím, chodím na procházky, rád běhám po lese, rád se nechávám česat a katráčovat a také rád dostávám odměny a Obrazekrád jím :o)

A co rád nemám? Odpověď je voda! O koupání nemůže být řeč. Vlezu pouze do řeky, ale před tíím "zkouším" tlapkou hloubku. Řekou se projdu, napiji se a ochladím, ale nic víc. Do rybníka mě nikdo nedostane. Paničku mrzí, že na rozdíl od ní nejsem vodomil, ale zkrátka každý plavání v krvi nemá. Možná mě odradila i zkušetost ze štěněčího věku. Byl jsem s paničkou u vody, hrál jsem si s rákosím  a začal jsem dovádět a válet se. A hup, spadl jsem do vody a potopil jsem se úplně celý. Panička mi spěchala na pomoc, ale to už jsem se statečně dostal ven. Velmi rád chodím k vodě na ryby.

Hlavně nejsem plyšový viz foto:o)

Obrazek