Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhovýstup na horu Říp

19. 9. 2009
Dnes se konal již druhý ročník výstupu salašníků na horu Říp. Povedlo se  a já, panička a její taťka jsme se také zúčastnili. Ikdyž se mi zapařenina nestihla zcela zahojit, paničkaObrazek se přesto rozhodla, že pojedeme  a Říp zdoláme. Večer před výstupem jsme si prostudovali, kudy pojedeme, abychom nebloudili. Cíl naší cesty jsme si zadali do navigace, která nám ukazála, kudy pojedeme a také jsme zjistili, tedy panička, že Říp není až tak blízko, jak myslela, ale že před sebou máme 140km. To nás nikoho neodradilo (naštěstí páneček souhlasil) a v sobotu ráno kolem osmé hodiny jsme vyrazili.
Cestou jsme udělali jednu krátkou zastávku, abych se mohl napít a proběhnout a  před desátou hodinou už jsme byli v obci Rovné, nad kterou se vyjímá památná hora Říp. Počkalo se, než všichni dorazí a hurá na horu!
Panička se rozhodla dělat společnost kamarádce Liv a jejímu pejskovi Corrádkovi a protože my psí kluci si každý brání svou paničku a jít vedle sebe by nedělalo dobrotu,  šel jsem hezky s páníčkem. Panička alespoň měla volné ruce k focení  a mohla tak vše dokumentovat. Jak se jí to povedlo se podívejte na rajče
ObrazekCesta nahoru byla místy příkřejší, ale protože jsou salašníci šikulové, výstup zvládli všichni, dokonce na Říp vyjelo i několik kočárků s malými prcky.
Pod rotundou každý dostal krásný pamětní list a zapsal svého pejska do listiny účastníků-bohužel tak neučinili všichni, takže přesný počet hafíků nevíme. Po celou dobu našeho pobytu na Řípu nám dělala společnost Tv Barrandov  a video z Řípu jste mohli vidět v pondělí 21.9. v pořadu 60 minut. Kdo neviděl, nezoufejte video by se mělo objevit v archivu již zmiňovaného pořadu.  Nahoře na hoře bylo krásně, spousta skvělých lidiček a super pejsánků, já i panička jsme si to oba užívali. na zpáteční cestě jsme se ještě stavili na "Pražské vyhlídce", kde se právě chystali vstoupit do manželství ženich s nevěstou.
Nahoru se místy šlo velmi ztěžka, ale o to hůře se šlo dolů. Panička uznala, že cesta mezi stromy pro mé packy bude lepší, proto jsme šel dolů puštěný z vodítka a mohl v klidu očichávat "zprávy"mých psích kamarádů. Domů jsme dorazili v odpoledních hodinách, unaveni, ale šťastni a spokojeni. Čekalo nás odpolední grilování, takže taková příjemná tečka:-)
Ještě jednou moc děkujeme Pétě a Alče (chs AmberBohemia, kde najdete seznam účastníků, kteří zdolali Říp) za super zorganizování, pak děkujeme za krásný pamětní list a také i za dárečky od firmy Brit.
A ještě jedna pro nás bombastická zpráva- je naplánováno opět "Buzení blanických rytířů" takže všechny super lidičky opět uvidíme 26.12. na výšlapu kousek od nás, na hoře Blaník. Věříme, že budeme všichni zdraví a budeme se moci zúčastnit.
Fotečky z celého výšlapu na www.jimhafan.rajce.idnes.cz/Rip